Objednávky:
eshop@diskontnabytek.cz
Nonstop +420 735 176 053
Po – Pá: 8.00 – 16.00
Položek: 0
0,- Kč

Balíme kufry a vyrážíme! Jak uspořádat předsíň, aby se nám do ní vše vešlo i při balení na dovolenou

18.6.2024

Nafukovací člun, nafukovací lehátko, nafukovací kruh, vše zabalit a nachystat ke dveřím do předsíně. Škoda, že ta není taky nafukovací.

Problematika předsíně

Někdo má doma předsíň, někdo vstupní halu, někdo chodbu. Ať už této místnosti říkáme jakkoliv, asi se všichni shodneme, že je to místnost dost problematická.

Z jedné strany je to první místo, které nás přivítá, když konečně dorazíme z práce domů, místo kam vstupují naše návštěvy a hosté a které tak vytváří první dojem o našem domovu a vlastně i místo, které uvidí kdokoliv cizí, který prochází kolem, když máme otevřené vstupní dveře. A proto chceme, aby to bylo místo přívětivé, upravené a uklizené.

Jenomže z druhé strany je to taky právě tato místnost, která musí pojmout nejen prach, bláto nebo sníh, které si přineseme z venku na obuvi, ale mnohdy také všechno harampádí, které se nám jinam do bytu nevejde a které je mnohdy objemné, neskladné a často také sezónní. Kam mám dát ty hrubé svetry teď přes léto? Dám je do předsíně, pak uvidíme. Kam si mám schovat tu novou helmu na kolo? Nevím, dám ji zatím do chodby. Kde budeme skladovat ty velké kufry, které máme na dovolenou? Najdeme pro ně místo ve vstupní hale.

A pak přijde ta oblíbená chvíle roku, kdy ty kufry vytáhneme a nabalíme. A abychom nic nezapomněli vše si připravíme kam? Zase do předsíně. A tak máme v chodbě čtyři kufry, dva batohy, kabelku s doklady, igelitku s věcmi, které už nikam nevešly a lísteček s nápisem "Nezapomeň řízky v ledničce".

Předsíň je proto místem, které musí být dobře organizované, uspořádané a promyšlené. Podívejme se na základní aspekty, které nám pomůžou tyto nároky splnit.

madrid

 


Jak zařídit předsíň? Hlavní je funkčnost

1. Úložné prostory: Klíčovým prvkem předsíně jsou úložné prostory, ať už se jedná o botníky, věšáky, předsíňové stěny nebo větší skříně a komody, úložného prostoru v předsíni nebude nikdy nadbytek. V předsíni preferujeme spíše uzavřené úložné prostory a to jak z důvodu větší prašnosti v této místnosti přímo spojené s venkovními prostory, tak z důvodu udržování místnosti upravené.

2. Zrcadlo: Nezbytným prvkem každé předsíně je zrcadlo. To slouží nejen k rychlé kontrole vzhledu před odchodem z domu, ale také opticky rozšiřuje prostor a zvyšuje světlost místnosti. Dobrým řešením můžou být i skříně se zrcadlem, kdy nemusíme hledat další prostor kam zrcadlo umístit.

3. Sezení: K pohodlnému obutí se nám bude hodit místo, kam se můžeme posadit. Efektivním řešením jsou botníky se sedákem, které kombinují úložný protor a sedací plochu a šetří tak místo, které nám v předsíni často chybí.

4. Drobnosti: V předsíni se nám také bude hodit místo, kam můžeme odkládat drobnosti jako jsou klíče od bytu nebo od auta, pošta, deštník nebo kabelka. Vyplatí se zde proto pořídit závěsné poličky, které skvěle poslouží k tomuto účelu, nezaberou moc místa a navíc místnost zútulní.

5. Maximální využití prostoru:
V předsíni bychom měli dbát na to, aby byl prostor co nejefektivněji využitý. Je proto vhodné si místnost dobře naplánovat a vyměřit ještě před zařizováním nábytku. Abychom mohli využít každý centimetr, který máme k dispozici, můžeme pořídit rohové skříně. Skvělou volbou pro ušetření prostoru jsou také skříně s posuvnými dveřmi, kdy nemusíme počítat s místem na otevírání dveří.

6. Sezónní věci: Do předsíně často ukládáme také sezónní oblečení a vybavení, které zrovna nepoužíváme. Praktickým řešením pro uložení těchto věcí jsou nádstavce na skříně, které jsou sice hůře přístupné, ale efektivně zhodnotí jinak nevyužité místo nad skříní.

 

shoes


A kde mám boty do vody?

V kuchyni máme nádobí, v dětském pokoji hračky, v ložnici peřiny. Předsíň je ale místo, kde se hromadí spousta věcí, které spolu často ani nesouvisí. Vedle kabátů, botů a čepic, tedy vrstev oblečení, které na sebe oblékáme těsně před odchodem, zde často schováváme také sezónní věci jako jsou třeba věci k vodě nebo naopak lyže, dále také různé objemnější věci jako kufry nebo dětské autosedačky.

Je to místo, které opouštíme často ve spěchu, ale zároveň místo, kudy vcházíme domů. Je tedy nezbytné, aby byla tato místnost funkční,organizovaná a uspořádaná. K tomu nám poslouží hlavně dostatek úložného prostoru od velkých skříní, přes botníky až po malé poličky.

naia

 

 

 

 

 

 

Zpět na novinky

Nabídka zboží
Doprodej za výhodné ceny


Novinky - Levný nábytek přes eshop - Diskont nábytek

Hlídací pes je služba, která vám umožní sledovat změny ceny a skladové dostupnosti u vámi vybraného zboží.
Stačí zadat vaši e-mailovou adresu a při každé změně ceny, případně při naskladnění zboží, vám pošleme upozornění na Váš e-mail.

Zavřít okno
Novinky - Levný nábytek přes eshop - Diskont nábytek

Doporučte nás

Vaše jméno a přijmení * E-mail příjemce zprávy *

Zpráva *


Kontrolní otázka:     Kolik je 3 + 8 ?    

    (údaje označené * musí být vyplněny)

Zavřít okno